Дата и час: Вто Май 21, 2024 9:50 am




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Защо на българите в чужбина им...? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 11:44 pm
Мнения: 129
(View: Всички /В темата)

Сподели
Мнение Re: Защо на българите в чужбина им...?
Но наистина в Канада има все пак що годе обективно правораздаване.
Интересното е обаче че Канада и САЩ си осигуриха преимещуството и привилегията, както да им е простено че са ядрени сили, така и да носят оръжие и да бранят имота си като застрелят някой който е влезнал неканен в него, а на народите най-вече от Централна и Източна Европа, пипалата на американо-еврейския октопод го забраняват? От рода на ЕС и пр., както и внушават че и смъртно наказание не бива да има...

_________________
ЗА НАЦИОНАЛНО МОГЪЩА И СОЦИАЛНО СПРАВЕДЛИВА БЪЛГАРИЯ!


Нед Юли 05, 2009 12:37 pm
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 11:44 pm
Мнения: 129
(View: Всички /В темата)

Сподели
Мнение Re: Защо на българите в чужбина им...?
http://www.youtube.com/watch?v=fzZD8JrcCyI&feature=related - един мой поздрав за американският ден на "независимоста".:lol:

_________________
ЗА НАЦИОНАЛНО МОГЪЩА И СОЦИАЛНО СПРАВЕДЛИВА БЪЛГАРИЯ!


Нед Юли 05, 2009 12:38 pm
Профил WWW

Регистриран на: Вто Юни 23, 2009 6:54 pm
Мнения: 5
(View: Всички /В темата)

Сподели
Мнение Re: Защо на българите в чужбина им...?
Е като говорим за поздрави, аз също имам един такъв за американците http://www.youtube.com/watch?v=eAaQNACwaLw, но и имам един специален поздрав за теб войне, да видиш как 2000 българи във Ванkувър упяват да се вместят в голямото семейство от 132 нации, живеещи в Канада! Enjoy! ;)
http://bnt.bg/bg/news/view/8062 (кликни в малкото мониторче)

До админа:
понеже темата отива към друг ъгъл на дискусия, искам да помоля админа да раздели темата и да пусне подобна като можете да я озаглавите: САЩ и Канада ;)


Нед Юли 05, 2009 5:52 pm
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 11:44 pm
Мнения: 129
(View: Всички /В темата)

Сподели
Мнение Re: Защо на българите в чужбина им...?
petya41 написа:
Е като говорим за поздрави, аз също имам един такъв за американците http://www.youtube.com/watch?v=eAaQNACwaLw, но и имам един специален поздрав за теб войне, да видиш как 2000 българи във Ванkувър упяват да се вместят в голямото семейство от 132 нации, живеещи в Канада! Enjoy! ;)
http://bnt.bg/bg/news/view/8062 (кликни в малкото мониторче)

До админа:
понеже темата отива към друг ъгъл на дискусия, искам да помоля админа да раздели темата и да пусне подобна като можете да я озаглавите: САЩ и Канада ;)

Благодаря за линковете, но аз се гордея с българи, които тук и сега макар по-своему се борят и отстояват останалите останки от нашето Отечество и от нашата България, независимо успели или не и до колко, независимо мизеруваш или не. да напуснеш страната си, земята за която предците ти са гинали, държавата строена от твоите деди, това не е решението!
Това е лично моето мнение, може би някои други имат друга гледна точка.

Но днес предпочитам да коментираме преминалите избори и гласуването на нашите граждани, двойното гражданство, редно ли е "изселниците" или по-известни като "екскурзианти" да гласуват у нас, кой и как решава вота и реален ли е? Има ли политическа активност и загриженост за бъдещето на нашата страна и на нас у масовата част от българите, какви "хора" точно гласуваха за ГЕРБ, БСП, ДПС, НДСВ, хора с колко умствен капацитет гласуваха за РЗС? Как пробива почти Лидер в парламента? Как и защо вота беше предрешен още преди 19.00 часа у нас? Виждаме ли своя глас, в своята секция по-интернет ако сме гласували за малка партия, или тя няма и един глас? За извънпарламентарна и с недоминиращо медийно присъствие или нулево искам да кажа...

Това мисля че днес трябва да е основна тема на обсъждане, за всички нас, които казваме че сме загрижени за страната, народа и бъдещето на децата и внуците си и отговорни пред тях, като българи.

_________________
ЗА НАЦИОНАЛНО МОГЪЩА И СОЦИАЛНО СПРАВЕДЛИВА БЪЛГАРИЯ!


Нед Юли 05, 2009 7:35 pm
Профил WWW

Регистриран на: Вто Юни 23, 2009 6:54 pm
Мнения: 5
(View: Всички /В темата)

Сподели
Мнение Re: Защо на българите в чужбина им...?
Благодаря и аз за по-мекия вече тон. ;)
Всеки си има своята истина за това кой как се чувства най-добре - в или извън Родината. Аз се чувствам еднакво добре и на двете места, с тази разлика, че тук не се натоварвам с това какви са ги надробили нашите управници. Просто след като за 20 години няма промени в здравната, социалната и образователната сфера, за мен тези наши политици са ялови души!
Родолюбието, вярвам, всеки един от нас, имигрантите, си го носи в сърцата и го показваме там (приеми го дори като една реклама на нашата страна! Всички нации го правят!)
Относно наболелия въпрос с двойното гражданство и дали имат право да гласуват имигрантите?
Етично - Да! Нямаме право! След като не живеем в тази страна и сме се откъснали от действителността; някои дори не плащат данъци ( лично аз още си ги плащам, защото имам покъщнина и няма начин; задължително трябва да си платя този данък, нищо че не живея вече там!). Но след като една партия като ДПС, използва вече 20 години турците- изселници, за да влязат в Българския Парламент, остава моралния въпрос:" Добре, ние, като българи, па макар и в чужбина, нямаме ли това право?" .
Или трябва да се забрани с закон и всички да сме еднакви пред този закон - да няма вратички, алинеи, в които да се позволява на етническите групи, само защото техния лидер обича да казва, че вижте на, ще се наруши "етническият мир!". Ето това не е честно в случая. Не съм съгласна, че баба Фатме, която дори на български не може да си напише името и от 20 години живее в Република Турция, има правото да гласува и да определя съдбините на страната ни. Аз, mисля, че имам много по-голямо право, защото моите родители все още живеят там и ме интересува дали ще оцелеят тази, и следващата, и по-следващата зима!Така, че е време Господа-управляващите да се замислят как най-добре да спрат това порочно гласуване и ексурзиите от съседната ни съседка. Но, горещо моля да не посягат на двойното гражданство, защото каква вина имаме ние, българите, живеещи в чужбина, че да ставаме мишена на един луд политик, използвач! :idea: Прeполагам, че всички българи, които не живеят повече от половин година в страната си би трябвало да не могат да гласуват, но не и да им се отнема двойното гражданство!
Благодаря! ;)


Сря Юли 08, 2009 1:59 am
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 11:44 pm
Мнения: 129
(View: Всички /В темата)

Сподели
Мнение Re: Защо на българите в чужбина им...?
Лично моето мнение е, че двойното гражданство трябва да е позволено, само и единствено при етническите българи, в отнетите от България изконни наши земи от нашите "мили" съседи! Само тези хора според мен, не живеят по-свое желание в чужда страна юридически и на своя земя морално и исторически.
При останалите, право на глас трябва да имат само онези, които са временно пребиваващи в други страни.

Онзи който е приел чужд паспорт /дори тука не слагам данъците които отиват в джобовете на престъпници и паразити в момента, моето лично мнение е че всички български граждани към днешна дата трябва да спрат да плащата данъци въобще/, който се е клел пред конституцията на чужда страна и отстоява интересите на чужда страна, върхушка или нация, особено когато те са несъвместими и диаметрално противоположни на нашите национални интереси, ако въобще ни има като нация, как да кажа че е редно да гласува у нас?

Ами извинявайте ама има някои които ги боли повече за САЩ, отколкото за България и българите и повече за американците, така както изселниците ги боли за Турция и дори мразят и ненавиждат България и българският народ, не Тодор Живков и "възродителния", това е само предтекст. И не комунистите или фашистите, както много от тях се изразяват.

Някой пък който живее с доходите на американец и гледа от високо или медиите в Европа или България какво казват, как може да определи от там кой, кой е у нас и да определи кой е редно да ни управлява? Те съизмерват всичко от кулата на техния доход и стандарт на живот може би.

Ако Бойко Борисов иска да въведе ограничение в имуществения и образователния ценз, може би това няма да удари евреи, турци или хора с американско гражданство, колкото ще удари по-скоро етнически българи. Особено ако ценза е имуществен или финансов.

Аз няма тук да се спирам на темата за "угнетените" турци и "гнетящите" ги българи преди 1989-а и този мит за "етническото прочистване" или "голямата екскурзия" и пр. Само ще се спра на няколко факта относно това дали турците са били толкова угнетени, а българите - "угнетители" преди 1989-а.

Като за пример ще дам, че според бившият съветник на Тодор Живков - Костадин Чакъров, онази власт е упражнявала по-скоро над българите етническа дискриминация и е имало тайна директива на турците особено от така наречените смесени райони да се осигурява безплатен превоз, прехрана, приемане спредимства в общежития, ВУЗ-ове, техникуми и гимназии, както и с общ бал от среден 3 нагоре и без приемен изпит, завършват също така без държавен изпит, а преди ваканцията им се дават джобни пари, помощи и предимства след женитба при даване на жилища, както и са разпределяни задължително между българи в големи градове, поставяни са с предимства на ръководни постове, особено ако са приети за членове на партията, а аз лично знам от хора живущи в така наречените смесени райони, с турскоезично особено население, че джамиите са били широко отворени поне до 1986-а, турците са имали право да ходят със своите носии и религиозни символи на работа и училище, а да не говорим че в турските квартали където гги е имало по-градовете, не са спазвали режим и се е ляла турска музика ден и нощ, както и провеждали сватбите си на открито.

За сметка на това, българите бяха държани изкъсо, православният българин ако отидеше на църква името му се записваше и биваше гонен от партия ако е член, костваше му най-малкото кариерата и издигането в нея, а също така отдавна му е отнето правото след 1944-а да ходисъс свои народни носии в официални институции, на училище, на държавна работа или със своите религиозни символи...

В същото време, в репресивните органи и сред доносниците има и много утнечиске турци, част от които днешния "елит" на ДПС, да не говорим че и сред инициаторите и проводниците на преименуването има такива и в днешното ДПС.

В такъв случай, над кого е бил по-големият етнически натиск и над кого го е имало въобще, нека всеки сам прецени за себе си...

_________________
ЗА НАЦИОНАЛНО МОГЪЩА И СОЦИАЛНО СПРАВЕДЛИВА БЪЛГАРИЯ!


Сря Юли 08, 2009 7:44 pm
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 11:44 pm
Мнения: 129
(View: Всички /В темата)

Сподели
Мнение Re: Защо на българите в чужбина им...?
Освен това познавам доста служители в армията и в структурите опазващи обществения ред по-онова време, които категорично твърдят ченикой не е карал турците да напускат страната принудително. Също така отделни турци с които съм разговарял от изселниците, не твърди никой от тях че го е направил под натиск и насилие.
Истината е че армията е била инструктирана при отварянето на границите ни, да я опази от провокации, нашествия и диверсии, а в смесените райони са били изпратени силови органи за опазване на етническия мир, тъй като от страна на турски екстремистки групи е имало провокации спрямо населението от български етнически произход, разбиване на магазини и изхвърляне на стоките в реката както и износ за Турция на ниски цени, нелегален, както и нелегален внос на дрехи и обувки с въшки и други биологични оръжия вътре за унищожение и заразяване на нашето население /не разбира се извън егидата на САЩ и ЦРУ е ставало всичко това, както и атентата срещу папата и преписването на "българската следа"/, да не говорим напускащите изселници как са чупели съдове подарени от българи - техно колеги и са съскали на границата "мразим ви гяури", да не говорим че нашите погранични войски са били замеряни с камъни и им е било забранено от правителството да откриват огън при такива провокации /имало е и убити наши войници и граничари, а власта е криела това, както и атентатите на гара Пловдив/.

А иначе днешните турци, ако ги питаш коя е най-голямата опасност за тях, биха казали вероятно българският национализъм, какъвто у нас практически няма на днешната политическа "арена" и без да си спомнят че именно много "лошите" български националисти и екслегионери, на определящият се до края на живота си като български националист Илия Минев, първи застават в България срещу това преименуване и дори много от тях са затваряни и получават присъди за това, както и организират граждански действия и илегални и пр.

Днес обаче на тези изселници, понятието български национализъм и България са им най-омразните, а иначе като националист припознават коалиционния партньор на БСП и ДПС в редица български общини, както и плашилото за турския електорат, създадено именно под пряката егида на ДПС и БСП - "Атака" и Волен Сидеров, но никога до сега ако наистина тези турци са толкова угнетени, ускърбени и репресирани от онзи режим не са си задавали въпроса какво търси любимата им партия, в коалиция с партията считана за наследник на онази партия която сменяше имената им /макар тук да е спорен момента/ и какви са биографиите, миналото и имената преди 1989-а, както и постовете на лицата от "елита" на ДПС и от челните места на кандидатските им листи и дали са били "репресирани" преди 1989-а в периода на преименуването или "голямата екскурзия"?

Аз тук искам да подчертая веднага че не съм привърженик нито на преименуването, нито на репресиите спрямо който и да било български гражданин, заради религия, произход и така нататък, а също и по-други показатели по-каквито е имало. Не съм привърженик и на разбиванията на демонстрациите, част от които може би и да са били мирни, на които разбивания загива дете от турски произход в един от така наречените смесени райони и не деля невинните жертви от турска страна, от тези на гара Буново /макар и това дете да загива при различни обстоятелства от официално представените/.

Но нима тези репресии ги нямаше и срещу български демонстрации и неподчинения или надигане срещу волята на власта? Нима отношението по-участъци и затвори с арестувани българи е било по-различно от това с арестувани може би малко по-масовизирано в периода 1986-1989 турци?

На какво основание в такъв случай турците или турчеещите се ще предявяват колективни етнически или национални претенции към нашата страна, които даже не са национално малцинство на наша територия, а на какво основание пък държавата Турция има право на такива, както и ДПС право на упражняване на рекет заради тези събития /особено когато повечето в неговите редици, са били по-онова време част от онзи режим/? Както и на какво основание може да се гледа на атентата на Буново и гара Пловдив, като на удар срещу режима, когато пострадва не режима или негови представители, а напълно невинни български граждани? Друг е въпроса дали наистина поръчителя на този атентат е точно турската държава и кой стои зад него точно, това така и явно че не се изясни по-обясними причини.

Но коя е Турция в която са проведени не един "възродителен процес" и то доста по-жестоки и дръстични да претендира срещу българите? Кои са точно САЩ в които и до днес има "възродителен процес" и от които Тодор Живков взаимства този закон, да претендират за "нарушаването на човешките права", когато света забрави техните редица настоящи и бивши геноциди само над индианското коренно население, да не говорим за техните войни само от 1945-а насам и преди това? Както и кои са САЩ да претендират за лагерите на Хитлер за евреи, които имат същите за германци още по-време на ПСВ? А н Гърция нямаше ли много по-рано не един "възродителен процес", геноцид и етническо прочистване и на българи, и на турци за които нищо не се говори особено за геноцида над българите през 60-е на миналия век от гръцката хунта?А в Югославия нямаше ли единна именна система? А Франция която забрани фереджетата и начина по-който разби арабските граждански неподчинения? И нима там историческите основания за антифренския гняв на арабите може да бъде сравнен с историческите обстоятелства между нас и турците на Балканите? Ако тамошните надигания са на жертви срещу палачи, то тук мисля че е точно обратното...

Да не говорим че в Турция поне до скоро, дори не знам дали и сега не е така, на всеки гражданин фамилията е трябвало да завършва на "оглу".

Относно "голямата екскурзия", аз тук искам да кажа че това отваряне на границата за всеки лоялен и обичащ Турция или която и да е чужда страна особено съседна нам, трябваше да стане доста по-рано, още повече че за това си има изселническа спогодба с Мустафа Кемал Ататюрк.

Иначе аз не искам никой да бъде заставян да живее в България, ако не иска официален български и ако не обича тази страна и не я носи в сърцето си или е чужд националист. Наистина идиотизма е че бяха спирани турци от онзи режим, които искаха да отидат в Турция, но да не забравяме че Турция затвори бариерите, а "лошата България" и лошите българи позволиха на тези които искаха Турция да се върнат обратно, както и днес търпим откровенно мразещите България да гласуват тук и да прекосяват границата ни.

Да не говорим колко българи, затваряли си преди това очите за престъпленията и прегрешенията на онзи режим към българският етнос, хвърлиха членските си карти в БКП именно заради това преименуване.

Да не говорим колко военни, офицери и служители на онази власт, са указали ако не активна, то пасивна съпротива и противодействие вътре в самата партия и система срещу това решение и забавят преименуването на свои колеги, познати и съседи, а някои губят своята кариера или я рискуват.

На мен лично турчин - изселник ми е признавал, че българската армия е имала достойни офицери, които са им позволили да се уволнят със своите имена.

Така че нека знаем, че онези които сатанизират нашата армия, нашите близки и роднини служили в нея по-онова време, нашето запасно офицерство, работничество и учителство и целия наш народ, те сатанизират и нас самите, разните там "антикомунисти" величаещи САЩ, с американски паспорти и пригласящи на Доган в неговата българофобия! Те не сатанизират режима, а нас, нашия народ, нация и близки!

Да не говорим че ние - "нетолерантните българи" оставихме най-много турци на наша територия след 1878-а и нямаше нито едно организирано от държавата и обществото изселване или прогонване, камо ли да сме осяли масови гробове с цивилното население на който и да е наш съсед, но за сметка на това Балканите са осяти с масови гробове на невинни българи, от най-малкия, до най-стария...

За това тази помия, както и многото други които се леят по-нашия народ, ми прилича на помията която леят и до днес сърбите по-редица техни форуми, как "бугарските фашисти и окупатори" били избивали десетки хиляди цивилни сърби в Лесковац, Враня и други градове, в които първо на първо не е имало десетки хиляди сърби тъй като това са изконни предимно български градове, с доминиращо българско население, а ние сме били "окупатор" на откраднатите от Ньой и частично колонизирани наши територии както и армията ни изпратена там по-опазване на цивилното българско население. Но и второ че моят прадядо е бил подофицер точно в град Враня, от където синът на сърбина у който е живял, му отива на гости в селото след 1945-а когато губим войната. Интересно как отива един сърбин /вземайки в предвид техния исторически реваншизъм/ у масов убиец на негови сънародници, при това невинни и у виден военачалник от такава армия?

А освен това се говори и за "бугарски геноцид" над "македонския народ", какъвто по-онова време и преди 1946-а знаем че никой не е и сънувал? Както и относно 30 000 "безследно изчезнали" евреи от Вардарска Македония, колкото евреи там въобще не е имало...

Ние - българите е крайно време да разберем, че цялата тази помия срещу нас, върви ръка за ръка. Разбира се редом с признаване първо на етническите групи чрез рамковата конвенция за "национални малцинства" на наша територия, второ и за измисляне и признаване на новоизлюпени нации и народности, като "помашката и македонската" и съответно за такива "национални малцинства" и трето за признаване на колективни претенции за привилегии, обезщетения и незаслужена доминация във власт, икономика и стопанство в ущърб на българите и целокупната българска нация, на чужди елементи, враждебни и злонамерени към нашия народ, водени от шизофренни доктрини и вярвания.

На всички това трябва да ни е ясно.

_________________
ЗА НАЦИОНАЛНО МОГЪЩА И СОЦИАЛНО СПРАВЕДЛИВА БЪЛГАРИЯ!


Сря Юли 08, 2009 8:24 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB , Almsamim WYSIWYG © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: Ioan Arnaudov