Дата и час: Пет Мар 29, 2024 8:57 am




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Осигуровки за майчинство 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 3:03 pm
Мнения: 1
(View: Всички /В темата)

Сподели
Мнение Осигуровки за майчинство
Здравейте!
Интересувам се за осигуровките за бременност и майчинство.Работя във фирма, която коректно ме осигурява вече няколко години.Тъй като съм бременна в 3 месец, въпросът ми е, ако примерно започна да се осигурявам в друга фирма сега, когато изляза в майчинство какво ще получавам като доход?От двете фирми поотделно ли ще взимам майчинство или ще ми го съберат на едно?Като се има напредвид, че във втората фирма ще имам само 6 месеца осигуровки.

Благодаря Ви предварително.


Сря Яну 13, 2010 3:13 pm
Профил
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 6:21 pm
Мнения: 336
(View: Всички /В темата)

Сподели
Мнение Re: Осигуровки за майчинство
Съгласно чл.49 КСО "...Дневното парично обезщетение при бременност и раждане се определя в размер на 90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски...", което означава, че при смяна на работата ще е от значение това дали се е променило брутното трудово възнаграждение, въз основа на което се изчислява обезщетението при бременност, но от така зададения казус може да бъде направен извода, че при смяна на работата за последните 6месеца от бременността, надали ще има значителна разлика в обезщетението, което ще се получава, освен ако размерът на новото среднодвевно брутно трудово възнаграждение не е значително по-малък от това на предходната работа, също и когато осигурителния стаж е малък, тогава може би могло да повлияе определянето на размера на обезщетението.



Николай Баташки, адвокат

http://www.forumat-bg.com/iuriskonsult/503-osigurovki-za-majchinstvo

Успех! :)


Пет Яну 15, 2010 4:18 am
Профил Facebook Сенат Гласът на блогъра
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 


Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB , Almsamim WYSIWYG © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: Ioan Arnaudov